Tercüme

Tercüme alanında da hizmet veren firmamız, Türkiye'nin her köşesine hizmet vermektedir. Dünyada ki en çok kullanılan dillerde çeviri hizmetini değerli müşterilerimize sunmak için kalifiye, profosyonel dil çeviri uzmanları ile birlikte çalışmaktadır.

Tercüme ve çeviri yapılacak metnin yahut bir projenin düzgün net anlaşılır bir şekilde çevrilmesi çeviriyi yapacak uzman personelin kalitesi ile doğru orantılı olarak artmaktadır. Dolayısı ile İpekyolu Turizm Tercüme Hizmetleri, 20 yılı aşkın sürelik tecrübesi ve uzman çevirmenlerle kaliteli tercümeyi değerli müşterilerimize sunmakta ve müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmaktadır.

Yeminli Tercüman ve Tercüme; Servisimiz tüm dillerde tercüme yapabilmekte fakat bazı tercümelerde ise yeminli tercüman gerekmektedir. Bu tür tercümeler imzalı ve mühürlü olarak yapılmaktadır.

Yeminli Tercümanlık; Noterlerin, yabancı dilde üniversite düzeyinde diploması olan kişilere, aslına uygun çeviriler üreteceğine dair yemin ettirerek ve yazılı olarak da bu yemini imzalatmak suretiyle tanıdığı yetkidir. Yeminli çevirmen olacak kişilerin ülkemizde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması zorunludur. Yeminli çevirmenin ürettiği ve kaşeleyip imzaladığı belge yeminli tercümedir. Yeminli çevirmenin ürettiği çevirinin noter onayını sadece çevirmenin yemin zaptının bulunduğu noter onaylamaktadır. Çevirmenin herhangi bir noterde yemin zaptının bulunması, çevirmenin imzasının başka bir noter tarafından da tanınacağını anlamına gelmez. Bir çevirmen birden fazla farklı noterliklerde yemin zaptı alabilir. Bu anlamda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Genellikle resmi evraklarda, konsolosluklarca veya mahkemelerce, yapılan tercümelerde yeminli tercüman imzasını şart koşarlar. Yeminli tercüman ve tercüme hizmetlerinizde İpekyolu Turizm olarak profosyonel kadromuzla her zaman yanınızdayız.

Diller

İngilizce

Fransızca

Flamanca-Flemenkçe

Almanca

Danca

Arapça

  • Bora Jet
  • Corendon
  • Onur Air
  • Pegasus
  • Sun Express
  • THY